Klub z Podzvičinska s areálem na "Dubině", u stejnojmenného rybníka
Trenéři: Michal Hruška, Patrik Macek
Trenéři: Filip Balcar, Michal Růžička
Trenéři: Lubomír Martinka, Tobiáš Hruška
Vedoucí družstva:
Trenéři: Vít Šubr, Jaroslav Špůr, Vladimír Šolc
Trenéři: Jan Kořínek, Pavel Huneš
Trenéři: David Kubelka, David Grušák
V případě zájmu stát se členem klubu nebo jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat
Předseda oddílu: JUDr. Hruška Michal
Místopředseda oddílu: Martin Kňourek
Sekretář oddílu: Ing. Martin Hažer
"Časopis Vlastivědné čtení o Dvoře Králové nad Labem zachytil založení sportovního klubu od roku 1923. Ovšem o oficiálním rozhodnutí jeho činnosti se datuje až následujícího roku, 8. dubna 1924, kdy bylo rozhodnuto o vzniku. V dubnu 1931 (spolkový zákon č. 68) musel spolek žádat o povolení, což schvaloval Svaz československé socialistické strany dělnické a jeho krajská odbočka. Pravděpodobné je, že z těchto důvodů nebylo sportu věnováno velké nadšení.
Hřiště se nacházelo za dnešní továrnou Picka a bylo do roku 1931. První dresy byly jednoduché, žlutá látka s modrými límci a modrým manžetami. První mistrovské utkání mistři fotbalisté sehráli se Sportovním klubem Nový Ples.
Z rozpočtu zakoupených látek byl později vytvořen klubový prapor a výbor také zakoupil státní vlajku. Kopačky si každý člen pořizoval na své náklady a ty klub do určité výše proplácel.
První zápasy se odehrávaly na hřišti slavnostně otevřeném dne 17. května 1931, které bylo umístěno na propůjčených pozemcích zdejší továrničky Picka.
K úpravě hřiště došlo až na podzim tohoto roku. První fotbalové branky byly stlučeny ze dřeva a až v roce 1932 na ně byly zakoupeny drátěné sítě. První herní sezóna byla brána jako seznamovací a není tedy divu, že místní mužstvo v ní skončilo poslední.
V roce 1933 a později klub obstaral ještě další dvě sady dresů. První dokoupenou sadou tvořily bílé trenýrky a bordó košile a druhá sestávala z bílých trenýrek a rudých košilí.
V průběhu let 1931 až 1938 byla sehrána přátelská a mistrovská utkání s těmito soupeři: Nový Ples, Dvůr Králové nad Labem, SK Sochor Dvůr Králové nad Labem, Verdek, Dobrá Voda, Bělečko, Dřevíč, Jaroměř, Nová Paka, Žďárky, Stará Paka, Sloupno, Hostinné, Pecka, Dolní Kalná, Hořiněves, Trutnov, Poříčí, Sadová, Studenec, Cerkevice, Horní Staré Město, Jilemnice, Mladé Buky, Dolní Staré Město a další.
Fotbalisté jezdili na venkovní utkání podle vzdálenosti buď na kolech, nebo soukromými automobily, eventuálně autobusem pana Šmidy v případě delších cest.
Jako další předsedy evidujeme Vojtěcha Horníka, Bedřicha Voňku a Josefa Žižku. V roce 1934 po rezignaci Žižky na vedoucí post klubu se předsednictví ujal opět Alois Plechatý. V prvních letech se herní kvalita mužstva postupně zvedala, aby přesto si vedení klubu v roce 1934 stěžovalo na chování některých členů.
Údajně v klubu panovala nechuť k řádné registraci, neplnily se příspěvky a nikdo pak nechtěl pro klub pracovat. Situace v klubu pak sledoval i místní tisk, který popisoval časy tak daleko, že dokonce továrník Jan Pick, mimořádně velký fotbalový nadšenec i podporovatel, se zrušil místní smlouvu na hřiště. Po zásahu starosty obce Jana Voňky se vše uklidnilo.
V polovině 30. let patřil mezi nejlepší střelce branek Josef Bém. V roce 1935 se na soupisce klubu objevovala dále tato jména: František Barec, Jan Čerman, Emil Gaizler, Vojtěch Horník, Ladislav Kopecký, Bohumil Mareš, Josef Lesák, Karel Moravec, Bohuslav Švec, Josef Šmíd, Václav Šmíd, Antonín Žižka a další.
V roce 1936/1937 vstupovali hráči již jako registrovaní fotbalisté, každý člen musel prokázat průkazkou. Klub se tehdy řadil pod Československou fotbalovou asociaci, severovýchodní župu (dříve spadal pod SVZZ v Hradci Králové). V tomto soutěžním roce klub nejlépe reprezentovali Bohumil Vonka, Bohumil Malý a nejvíce gólů nastřílel František Barec.
V roce 1937 byl továrník Jan Pick jmenován čestným členem klubu kvůli své finanční, ale i osobní podpoře klubu a také za poskytování hrací plochy. Poté, co Jan Voňka rezignoval na vedoucí funkci, ho tehdejší výbor v roce 1938 jmenoval čestným předsedou klubu.
Ze zápisů v protokolech, které dokládají činnost klubu, se pak dozvídáme, ještě než fotbalová činnost vlivem druhé světové válce zanikla, že byl za onoho předsedu zvolen pan Bém.
13. března 1938 Josef Rachota. Dne 18. července 1939 vznikl při klubu sportovní fotbalový kroužek, který nadále zanikl v roce 1943...... "
Citace z knihy: REIL, Roman; HORÁK, Václav; KUBÁSEK, Martin; MLEJNEK, Petr; NOVÁK, Radek et al. Bílá Třemešná: kapitoly z dějin obce mezi horou Zvičinou a přehradou Les Království. [Bílá Třemešná]: obec Bílá Třemešná, 2023. ISBN 978-80-11-03324-8.